דייויד סקווד

העתיד של צמרת הטניס הישראלי

מטפחים שחקני טניס נבחרים לייצג את ישראל על במות העולם ולהביא להצלחות בינלאומיות.

דייויד סקווד הוא ארגון עצמאי, ללא מטרות רווח, המחויב לטיפוח וקידום שחקני טניס ישראלים בסטנדרטים הבינלאומיים הגבוהים ביותר על מנת שייצגו את ישראל ברחבי העולם.

דיויד סקווד הוקם בשנת 2005 על ידי דייויד קופר, פילנתרופ ואיש עסקים יהודי-בריטי, ומשקף שילוב בין אהבתו לטניס ואהבתו לישראל.

כשנשאלה משפחת קופר במסיבת עיתונאים, בפברואר 2017, לפשר התמיכה הגדולה. שלה בטניס הישראלי ענתה: “כששאלו אותנו למה ישראל ולמה טניס, אז התשובה היתה שאנחנו אוהבים את ישראל, אוהבים טניס ואוהבים נוער. אז לחבר את כל אלה היה קל מאוד. כבריטים, שלא גרים בארץ, ראינו כיצד ישראל היא מאוד שלילית מבחוץ ואף אחד לא מבין איך היא באמת נראית. רצינו שיהיו בעולם שגרירים טובים מישראל וידענו שאם נוכל לשנות דרך הספורט דעה אחת אצל אנשים אחרים, אז עשינו את שלנו.״

כארגון ללא כוונות רווח ובמימון פרטי מלא, דייויד סקווד שומר על עצמאותו המוחלטת; הוא איננו פוליטי, לא נשלט על ידי גופים מוסדיים ומאמץ את כלל המגזרים של החברה הישראלית

הרקע להקמת ״דייויד סקווד״

הרעיון החל בשנת 2005 כאשר דייויד קופר רצה לשחק טניס על מגרש חימר בעת ביקורו בישראל והבין שבישראל רק שני מגרשי חימר בהרצליה. הוא החליט להזמין את שחקני הנוער הטובים בישראל לביתו במארבייה שבספרד, הסמוך למועדון הטניס “פוואנטה רומאנו”, כדי שיוכלו להתאמן על המשטח עליו מתקיימים מאות טורנירים בשנה.

בעקבות השבועיים בהם התארחו שמונה שחקנים צעירים ומאמניהם בביתו, החל קופר לחשוב מה היא הדרך האולטימטיבית להוביל את ישראל להצלחה בזירת הטניס העולמית. הוא חלם להקים ארגון שישפר את תדמיתה של ישראל בעולם באמצעות הצלחות ספורטיביות.

למעלה מעשור מאוחר יותר, החלום הפך למציאות כאשר כיום נחשבת נבחרת דוד לאקדמיית הטניס העצמאית הטובה ביותר בישראל, ותחת שרביטה צומחים דרך קבע אלופים בכל הגילאים.

אופן פעולת ״דייויד סקווד״

דייויד סקווד, כארגון עצמאי במימון פרטי, בוחר את השחקנים המוכשרים ביותר ובעלי הפוטנציאל הגבוה ביותר להתפתח לאלופים עתידיים של הטניס הישראלי. ועדה מקצועית, בראשם מאמני הנבחרת, עוקבת באופן שוטף אחרי שחקנים צעירים ברחבי הארץ ומאתרת את המתאימים ביותר להתמודד עם בחינות הקבלה לנבחרת. המטרה היא לייצר דורות של טניסאי צמרת, אשר ייצגו את ישראל בגאווה על בימת הטניס העולמית ויהיו שגרירים של המדינה.

מתוך הכרה בכך שאין שני שחקנים דומים, הצוות מייצר תכניות בהתאמה אישית לכל שחקן ושחקנית. בתהליך המקצועי הם מזהים את החזקות, החולשות, האתגרים וההזדמנויות העומדים בפני כל חבר וחברת נבחרת על מנת למקסם את ההתפתחות האישית שלהם.

הצוות המקצועי של דייויד סקווד מורכב מאנשי המקצוע הטובים ביותר וכולל מאמני טניס וכושר, פסיכולוגים, תזונאים, פיזיולוגים, אנשי חינוך, מדיה, כספים ורבים נוספים.

דייויד סקווד פועל בשלושה שלבים הדרגתיים כדי למדוד התקדמות, הישגים והתפתחות: רמת כניסה, הצטרפות מלאה ותכנית מקצועית.

בישראל, מתאמנת הקבוצה יחדיו אחת לשבוע במגרשי הטניס ברעננה, כמו כן היא נוסעת למחנות אימונים בספרד ובפלורידה לאימונים במגרשים המקצועיים ביותר בעולם על מנת להרחיב את יכולותיהם המקצועיות של השחקנים. דייויד סקווד מממן נסיעות לאימונים ותחרויות בחו״ל ומסייע בקניית ציוד מקצועי.

המאמנים המובילים של דייויד סקווד הם אנדי זינגמן וציפי אובזילר, המובילים את התחום המקצועי. אתם עובדים המאמנים ג’אן פוצ’טאר, ויקטור מורדכייב, אייל אומיד, מאמן הכושר גיא גפני והפסיכולוג לאו וולמר.

״דייויד סקווד״ היום

השחקן הבולט בו תומך ארגון דייויד סקווד מגיל 9, הוא ישי עוליאל (יליד 2000), שדורג בשיאו במקום הרביעי בעולם לנוער לגילאי 18, זכה פעמיים בטורניר האורנג’ בול היוקרתי (גילאי 12 ו-14) ונמנה על סגל נבחרת הדייויס של ישראל. בין הבנים נמנים על הסגל גם רועי גינת (יליד 2001), אלכס גופננקו (2002) ורון אלוק (2004). בין הבנות נמנות טניסאיות נבחרת הפדרציה וילידות 1999, שלי קרוליצקי ומאיה טחן, שהיא סגנית אלופת ישראל לבוגרות ב-2016.